SEARCH:

Chcete vedieť, čo sa deje s vašimi zásielkami počas prepravy? Toto zariadenie vám to povie!

Zariadenie vo veľkosti mobilného telefónu počas prepravy sleduje a zaznamenáva parametre, ktoré sú kritické pre bezpečné doručenie zásielky – od polohy, až po otrasy, či vlhkosť vo vnútri kontajnera. Jeho výhody oceňujú klienti s citlivým a hodnotným tovarom – farmaceutickými produktmi či elektronikou. Ingo Hellwig-Delaminsky predstavuje DB SCHENKERsmartbox!

Prečo by ste zákazníkom odporúčali využiť DB SCHENKERsmartbox?

Preto, že im podá detailné informácie o ich zásielke v reálnom čase – umožňuje lepšie plánovanie naprieč dodávateľským reťazcom a v rámci operatívnych procesov. So zariadením sa jednoducho pracuje, váhou a veľkosťou sa podobá mobilnému telefónu.  Prístup k informáciám je pohodlný, buď cez portál eSchenker alebo cez smartbox portál. Informácie môžu byť tiež uložené pre neskoršie vyhodnocovanie.

Ingo Hellwig

Ingo Hellwig, Head of DB SCHENKERsmartbox, foto: Ralf Kreuels

Aké varianty zariadenia je možné využiť?

Séria zariadení DB SCHENKERsmartbox obsahuje modely navrhnuté pre každý prepravný mód, celkovo je to až 11 rôznych verzií. Prémiová verzia, ktorá ponúka väčšinu funkcií, je na trhu už nejaký ten rok. Okrem monitoringu GPS súradníc zásielky dokáže sledovať aj teplotu a vlhkosť a dokáže zaregistrovať aj snahu otvoriť alebo odcudziť kontajner.   Na druhej strane ponúkame aj jednoduchšiu variantu, ktorá zaznamenáva iba teplotu. Novinkou je variant zariadenia navrhnutý špeciálne pre cestnú prepravu.

Ako zariadenie zvláda požiadavky zákazníkov na špecifické funkcie?

Pre tento účel sme vyvinuli zariadenie  DB SCHENKERsmartbox individuals – ktoré je možné využiť pre všetky prepravné módy. Náš expertný konzultant s klientom prejde jeho požiadavky a pripraví riešenie zahŕňajúce potrebné funkcie.

Kto a ako zariadenie pripevní k zásielke? Má to spraviť klient alebo zamestnanec DB Schenker?

DB SCHENKERsmartbox, foto: Ralf Kreuels

DB SCHENKERsmartbox, foto: Ralf Kreuels

To záleží na konkrétnej dohode so zákazníkom a na lokalite, kde sa zariadenie bude používať. Ponúkame aj tréning, po absolvovaní ktorého vie zariadenie zákazník pripevniť na zásielky sám. Ale v niektorých lokalitách, ako napríklad na letisku v Luxembursku, máme tím zamestnancov, ktorí tento úkon spravia za zákazníka. V zásade je to ale otázka toho, čo zákazníkovi lepšie vyhovuje. Tak isto je to aj v otázke, či si DB SCHENKERsmartbox kúpiť alebo iba prenajímať pri konkrétnych prepravách.

Viac o zariadení DB SCHENKERsmartbox sa môžete dočíťať tu.