SEARCH:

Výprava slovenského ultamaratónca Jozefa Rajchla odštartovaná!

Jozef Rajchl už má za sebou takmer týždeň zo svojho 3800 km behu naprieč Austráliou.  

V nedeľu 8. Januára boli naši kolegovia z DB Schenker Austrália pripravený pred budovou opery v Sydney, aby podporili slovenského ultramaratónca Jozefa Rajchla na začiatku jeho cesty naprieč Austráliou.

Run+Across+AU-9Práve tu, pred svetoznámou austrálskou operou, odštartoval bežec extrémnu výpravu, počas ktorej chce v rekordnom čase zabehnúť 3800 km dlhú trasu zo Sydney do Perthu.  Výzva je o to náročnejšia, že v Austrálii aktuálne letné teploty nezriedka prekračujú 40 stupňov Celzia. Jozef si však podľa vlastných slov z týchto prekážok ťažkú hlavu nerobí: „Každý deň je niečím zaujímavý, nikdy neviem vopred, čo prinesie. A to je na tom to krásne, kvôli čomu to vlastne robím. Prekážky prichádzajú neustále ale nie sú pre mňa demotivujúce, skôr naopak.  Aj keď to v danom momente nemusí byť práve príjemné – napríklad, keď sa na mňa vyrúti svorka divých psov, v konečnom dôsledku je každá prekážka výzvou a silným životným zážitkom, ktorý ma motivuje a posúva na mojej ceste ďalej.“

Beh naprieč Austráliou prinesie Jozefovi aj nezabudnuteľné pohľady na niektoré z najkrajších scenérií kontinentu – napríklad Národný Run+Across+AU-3park Nullarbor, v ktorom sa pustá púštna krajina stretáva s dramatickými morskými útesmi.

Svojim behom chce Jozef podporiť nadáciu TeamFox, ktorá podporuje výskum a liečbu Parkinsonovej choroby. Za cieľ si dal vyzbierať pre nadáciu 6000 Eur. Ak sa chcete pridať k Jozefovej výzve a tiež podporiť dobrú vec, príspevok môžete venovať na tejto stránke.

Po menej ako týždni behu už Jozef prebehol cez Sydney, Glenbrook, Warrimoo, Springwood, Woodford, Ktoomba, Blackheath a Bowenfels, Marrangaroo, Yetholme, Kelso a Guyong.

Schenker Australia a DB Schenker Slovensko podporujú  túto netradičnú iniciatívu slovenského športovca prostredníctvom logistickej podpory. Okrem podpory v mieste štartu a v cieli poskytol DB Schenker aj plne vybavené sprievodné vozidlo, ktoré spolu s Jozefovým dvojčlenným tímom sprevádza bežca naprieč kontinentom.15966095_857878884353905_4463343488554474176_n

Zamestnanci DB Schenker na Slovensku, v Austrálii a na Novom Zélande držia Jozefovi palce a želajú úspešné zvládnutie jeho pokusu o najrýchlejšie prebehnutie Austrálie!