SEARCH:
Antonov An-225 Mrija

Preprava nadrozmerného tovaru

Nič nie je nemožné! Nadrozmerná preprava je špeciálnym servisom, ktorý si vyžaduje skúseného a precízneho logistického partnera. Predovšetkým, ak ide o zásielky s vysokou urgenciou, vyžadujúce špeciálnu manipuláciu alebo prepravu cez polovicu zemegule.

Z Plzne do Perthu.

Letecká preprava turbogenerátora vážiaceho 117 ton na trase dlhej 13 5000 km si vyžiadala povolanie najväčšieho nákladného lietadla na svete. Prvá časť prepravy sa zrealizovala po ceste – 100 km úsek z Plzne do Prahy absolvovala zásielka na špeciálne upravenom návese. Následne bola naložená do lietadla Antonov An-225 “Mriya,” čo zabralo celý deň. Po trojdňovom lete so zastávkami v Turkmenistane, Indii a Malajzii pristálo lietadlo v Austrálii. Odtiaľ pokračovala zásielka opäť po ceste, 200 km až k príjemcovi v Perthe.

Nakládka turbogenerátora do najväčšieho lietadla na svete

Nakládka turbogenerátora do najväčšieho lietadla na svete

Preprava bola zorganizovaná spoločnosťou Karpeles Flight Services, ktorá sa v rámci siete DB Schenker špecializuje na charterové lety.


Tiež potrebujete urgentne prepraviť súčiastku do výroby? Obráťte sa na našu nonstop “Bielu linku” na čísle 02/4425 5555. Naši zamestnanci sú vám k dispozícii 24 hodín 7 dní v týždni a ponuku na charterový let vám pripravia do 30 minút. Viac info nájdete tu.


Vodná turbína na Fiji.

Ešte dlhšia ako preprava turbogenerátora bola preprava hlavného prívodného ventilu pre vodné turbíny, ktorá sa realizovala až na 16 600 km dlhej trase z Milána na Fiji. DB Schenker v spolupráci so svojim sieťovým partnerom, novozélandskou spoločnosťou SB Global Logistics prepravil túto obrovskú súčiastku s objemom 86m3, ktorá pozostávala z 33 komponentov a vážila 41 ton z Talianska až do hlavného mesta Fiji, Suva, kde sa turbína stará o zabezpečovanie elektrickej energie.

Vodná turbína cestuje na Fiji

Vodná turbína cestuje na Fiji

Zákazník, spoločnosť  Andritz Hydro, sa rozhodla pre prepravné riešenie DB SCHENKERskybridge, ktoré kombinuje leteckú a námornú prepravu. Zásielka najskôr cestovala na palube nákladného lietadla cez Moskvu do Hong Kongu a odtiaľ pokračovala po mori cez Nový Zéland na Fiji. Najväčšou výzvou, ktorej naši kolegovia čelili bolo vyzdvihnutie zásielky na letisku v Hong Kongu a naloženie troch kontajnerov na loď, keďže na celý proces mali k dispozícii iba jeden a pol dňa.

Vozidlá pre nadrozmerný tovar

Vom 20. bis zum 25. März 2014 ging ein in seiner Art wohl einzigartiger Transport nachts über die Straße Hessens und des Sauerlandes nach Norden, nach Erwitte-Anröchte. Zwei etwa 25 Meter lange und fast 5,80 Meter durchmessende Silos wurden in Wetzlar abgebaut; Kräne kippten die Behälter um, hievten sie für den Transport auf spezielle Auflieger. Danach wurden zur Sicherheit zusätzliche Versteifungen befestigt.

Ťahače pre nadrozmerný tovar môžu mať nosnosť až 50 ton a často sa využívajú práve na transport rôznych stavebných dielcov a konštrukcií. Tieto dve 25 metrov dlhé silá s priemerom 5,8m boli v Nemecku najprv demontované a následne žeriavom vydvihnuté na špeciálne ťahače.

Zdroj: www.logistics-newsfeed.com