SEARCH:

Najväčší T-Rex sveta cestuje v troch kamiónoch!

Dinosauria senzácia Sue cestovala do Kalifornie s DB Schenker.

V našom zozname netradičných zásielok máme ďalší, skutočné výnimočný úlovok. Je ním najznámejší T-Rex na svete, ktorý s DB Schenker cestoval z Kanady do Kalifornie. Dinosauria senzácia s menom Sue bude vystavená v rámci špeciálnej výstavy od 28.5. do 11.9. v Múzeu prírodnej histórie v Santa Barbare.

(Essen/Santa Barbara, 24. 5. 2016) Najznámejší T-Rex na svete cestuje kamiónom.

(Essen/Santa Barbara, 24. 5. 2016) Najznámejší T-Rex na svete budí pozornosť všade kam príde.
 

DB Schenker a T Rex Sue„Veľmi nás teší, že môžeme Sue poskytnúť dočasný domov,“ povedala Sherri Frazer, šéfka marketingu a komunikácie múzea. „Žiaden dinosaurus sa s ňou nedá porovnať. Ide o najväčšiu, najkompletnejšiu a najlepšie zachovanú kostru, aká bola kedy nájdená.“ Rozmery Sue sú naozaj obdivuhodné: je 12,8 m dlhá a 3,66 m vysoká.

Sue je zložená až z 250 dokonalých replík kostí, ktoré boli nájdené v Južnej Dakote v roku 1990. Objavila ich paleontologička Sue Hendrickson a o osem rokov neskôr bola kostra za 8,4 milióna USD vydražená múzeom v Chicagu. Od roku 2000 precestovala verná replika kostry už 70 miest a neustále vzbudzuje obrovský záujem nadšencov z celého sveta.(Essen/Santa Barbara, 25.5.2016) Sue cestovala v rozloženom stave v drevených bedniach.

A ako myslíte, že túto krásavicu prepravujeme? Exaktná kópia 67 miliónov rokov starej fosílie, vážiaca až 20 ton je naskladaná až v 40 škatuliach, ktoré z Halifaxu v Kanade do USA prepravia tri kamióny. V prvom kamióne cestuje hrudný kôš, ktorý váži až 360 kg, v druhom lebka vážiaca 260 kg a v treťom kamióne okrem iného cestuje „pas“ T-rexa – množstvo dokumentov umožňujúce prechod repliky fosílie cez hranice.