SEARCH:
 

Preprava tovaru do a z Číny

Čína sa v posledných rokoch stala jedným z najdôležitejších obchodných partnerov Európskej únie, a preto sa zvýšila aj miera obchodu slovenských podnikateľov s ich čínskymi partnermi. Na dovoz tovarov z Číny je potrebné zabezpečiť logistiku tak, aby počas prepravy na Slovensko nevznikli zbytočné komplikácie.

Spoločnosť DB Schenker je spoľahlivým partnerom poskytujúcim dovoz a prepravu tovarov z a do Číny, kde jej organizačná zložka pôsobí už od roku 1966 a zamestnáva približne 5 000 ľudí. Súčasťou služieb DB Schenker súvisiacich s prepravou tovarov do Číny alebo opačným smerom nie je len samotná preprava, ale multimodálne riešenia ponúkajúce kompletný súvisiaci servis. A to napríklad naskladňovanie, poistenie, colné služby či celkové riadenie dopravy a logistiky vrátane zabezpečovania veľtrhov, výstav a iných podujatí.

DOPYTOVÝ FORMULÁR KONTAKTUJTE NÁS

Možnosti prepravy tovarov z/do Číny

Námorná preprava

Absolútne najvyužívanejším typom prepravy zásielok z Číny alebo do tejto krajiny je námorná preprava. Jej výhodou je najmä priaznivá cena, ktorá výhodne kompenzuje o niečo dlhší prepravný čas.

DB Schenker pôsobí až v 120 ázijských prístavoch a za roky svojich skúsenosti spoločnosť nazberala potrebné how-know, ktoré vám radi poskytneme na zabezpečenie bezproblémového dovozu tovaru z Číny. Ponúkame full-servis prepravu, preto sa vy nemusíte starať prakticky o nič. Realizujeme nakládku aj vykládku, zabezpečíme správne transportné vybavenie, colné odbavenie, preskladnenie či deklaráciu VGM.

Letecká preprava

DB Schenker vám ponúka spoľahlivý letecký servis, ktorý zabezpečí prepravu tovarov z/do Číny už v priebehu troch dní. Letecká doprava preto poskytuje tú najrýchlejšiu možnosť, ako realizovať dovoz z Číny. Vrátane samotnej prepravy uskutočníme aj všetky ostatné nevyhnutné úkony – vyzdvihnutie tovarov u dodávateľa, transport, balenie, vybavenie colných formalít a doručenie priamo k vašim dverám.

V Ázií využívame viac ako 80 letísk, preto miesto sídla vášho obchodného partnera nie je v procese doručovania prakticky žiadnou prekážkou.

Železničná preprava

Nie každá dopravná spoločnosť vám dokáže zabezpečiť železničnú prepravu a ešte do tak vzdialenej krajiny, akou je Čína. Vďaka našej materskej spoločnosti, ktorá je jedným z lídrov na trhu železničnej dopravy, je DB Schenker svetlou výnimkou. O kvalite nami realizovanej železničnej prepravy v Ázii svedčí aj ocenenie Asian Freight, Logistics and Supply Chain Awards za najlepšie služby železničného prepravcu v Ázii.

V rámci železničnej prepravy tovarov z/do Číny vám ponúkame:

  • Prepravný čas už od 16 dní
  • Možnosť objednania celého vozňa, viacerých vozňov, prípadne prepravy menšieho množstva kusových zásielok
  • Doplnkové služby – manipulácia s ťažkými zásielkami, plánovanie a konsolidácia dopravy, konzultácie k colným úkonom, ochranu tovaru pred mrazom či použitie DB Schenker Smartboxu na neustále sledovanie teploty, vlhkosti a polohy zásielky

Kombinovaná preprava

V prípade, že je pre vás letecká preprava finančne náročná, no námorná zas veľmi pomalá, ponúkame vám ich kombináciu, ktorá odstraňuje jednotlivé nevýhody – DB SCHENKEskybridge. Na tento účel využívame prístavy v Shanghaji a Hong Kongu, z ktorých sa tovary presúvajú loďou do Osaky alebo Dubaja a z týchto dopravných križovatiek letecky do Európy. V prípade využitia cesty tovarov cez Osaku je prepravný čas na úrovni okolo 9 dní, v prípade Dubaja 18 dní.

Takisto vám ponúkame kombináciu námornej a železničnej dopravy cez prístav Pireus s prepravným časom približne 21 dní.

Máte záujem o prepravu svojho tovaru, alebo naše logistické služby? Pripravíme vám ponuku prepravy na mieru.